Haberler

Sağlam Çelik Kasa Nasıl Olmalıdır?

Bütün illere çelik para kasaları siparişi alınır

İş yerlerinde sıklıkla kullanılan ofis tipi çelik kasalar, zamanla evlerimizde, ev tipi çelik kasa olarak da kullanılmaya başlandı. Hatta tatile giderken yanımızda bulunmasını istediğimiz değerli eşyalar ya da bir toplantı için şehir dışına giderken yanımızda bulunması gereken değerli evraklar için otel oda kasası ve evrak kasası da aradığımız kriterler arasında yer almaya başladı.

Yücel Kasa Güvencesi

İyi bir çelik kasanın sahip olması gereken başlıca özellikler vardır. Çelik kasa firmaları sizlere her türlü güvenceyi sunar, fakat her kasa size Yücel Kasa güvencesini veremez!

Çelik Kasalarda Aranması Gereken Özellikler

  • Sorgulamanız gereken ilk kriter güvenlik sertifikasıdır. Kasalar, çeşitli testlere tabi tutulur ve dayanıklılık derecelerine göre sertifikalandırılırlar. Örneğin; yangına dayanıklı kasa alırken, olası bir yangın tehlikesinde değerli eşyalarınızın korunması adına alacağınız kasanın, güvenlik sertifikası ile birlikte yangın sertifikasına da sahip olması gerekmektedir. Alacağınız çelik kasanın, kaç derecelik yangına ne kadar süre dayanabildiğinin bilgisi size verilmelidir.
  • Şifreleme sistemleri her ne kadar basit sabote edilebilir bir yöntem olarak gözükse de asıl önemli olan kasanın iç kilit mekanizmasıdır. Bu mekanizma ne kadar kaliteli olursa güvenlik seviyesi paralel şekilde artmaktadır.
  • Çelik para kasalarında kullanılan dolgu malzemesi de oldukça önemlidir. Dolgu malzemesinin beton olarak tercih edilmesi, kasanın delinme ya da diğer kesici aletler ile açılma ihtimalini minimalize eder.
  • Çelik para kasaları, kolay taşınamaması için mutlaka monteli olmalıdır. Zemine ya da duvara monte edebileceğiniz çelik kasanızı kimyasal epoksi yöntemi ile monte etmeniz daha güvenilir bir yöntem olur.

Güvenilir bir çelik kasa alabilmeniz için Yücel Kasa yanınızda.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir