Haberler

Çelik Kasa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çelik Kasa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çelik kasa alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Bunlar;

İhtiyacınızın Kapsamını Belirleyin

 1. Çelik Kasa seçiminde ilk adım ihtiyacınızı belirlemektir. Böylece satış danışmanınız size doğru tip ve ebatlarda kasa önerebilecek, kararınızı doğru vermenizi sağlayacaktır.
 2. Neleri kasada muhafaza edeceğinizi düşünün; Muhasebe defterleri, sözleşmeler, tapu ve senetler, kimlik belgeleri, ruhsat ve pasaportlar, kitap, mücevherat, silah, laptop, tablet, saat, kamera, para, çeşitli koleksiyonlar vb.
 3. Kasayı yerleştireceğiniz yeri belirleyin ve İhtiyacınızınız da göz önünde bulundurarak kasanın ölçülerini belirleyin. Kasayı koymayı düşündüğünüz yere bağlı olarak belirleyeceğiniz kasa ölçüleri, muhafaza edeceğiniz eşyalarınızın kasaya sığmasını engelleyebilir. Kasanın yerleştirileceği yer ile ihtiyaç duyduğunuz minimum iç ölçüler birlikte değerlendirilmelidir.
 4.  Çelik kasa uzun ömürlü bir eşyadır. Bu nedenle yeni bir çelik kasa alırken, yer problemi yoksa, ileriki zamanlarda ortaya çıkabilecek ihtiyaçları da göz önünde bulundurmak ve yeterince büyük bir çelik kasa almak gerekir. Kasanın büyük olması güvenlik ihtiyacının karşılanmasında da avantaj sağlayacaktır.

Güvenlik İhtiyacınızın Seviyesini ve Tipini Belirleyin

 1.  Dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı güvenlik,
 2. Ev veya işyerinizde, çocuklara veya diğer çalışanlara karşı güvenlik,
 3. Yangına karşı güvenlik,
 4. Kasanın bulunacağı ortamın mevcut güvenlik koşulları kötü niyetli kimselerin kasa üzerinde hangi süreyle rahat çalışmasına izin verebilmektedir. Bu kasanın güvenlik seviyesini ve mümkün ise yere sabitlenip sabitlenmemesini belirlememize olanak verecektir.
 • 5 dk. Sürebilecek saldırıya karşı güvenlik
 • 15 dk sürebilecek saldıra karşı güvenlik
 • 30 dk sürebilecek saldırıya karşı güvenlik
 • 30 dk üzerinde sürebilecek karşı güvenlik

Kilit Sistemini Belirleyin

 1. Çelik kasalarda kilit sistemi en önemli güvenlik parametrelerinden birisidir. Kasa üzerinde anahtarlı kilit, elektronik şifreli kilit ve çevirmeli kilit sistemleri tek başına veya kombine şekilde bulunabilir. Tecrübelerimiz kasa üzerinde bir adet elektronik şifre ve bir adet çevirmeli (mekanik) şifre bulunmasının güvenlik avantajı sağladığını göstermektedir. Kaliteli bir elektronik şifreli kilit en iyi korumayı sağlayacaktır.
 2. Önerdiğimiz şifre ve kilit markaları;  M-lock, Stuv, Mauer, La Gard veya Sargent & Greenleaf.
 3. Kilit sistemlerinde en üst düzey güvenlik için satış danışmanınızdan “Cam Kilit” hakkında bilgi alın.

Çelik Kasanızın Sac Kalınlığına ve Dolgu Malzemesine Dikkat Edin

 1. Sac kalınlıkları, kullanılan dolgu malzemesi ve kapılarda kullanılan fitiller kasanın güvenlik düzeyini, ısı geçirmezliğini doğrudan etkilemektedir. Güvenlik ihtiyacınızın seviyesine bağlı olarak tercih edebilceğiniz farklı özellikler sunulmaktadır.

Çelik Kasanızın EN-1143-1 Güvenlik Sertifikası Var Mı?

 1. TSE, ECBS, SP ya da UL gibi Uluslararası sertifikasyon kuruluşları, çelik para kasalarını testlerden geçirerek, standartlara uygunluğu kontrol eder ve dünya çapında bir güvenlik standardizasyonu oluştururlar. EN 1143-1 sertifikası, alacağınız çelik kasanın güvenlik seviyesinden emin olmanıza olanak vermektedir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir